Insolve Plus Ltd

Insolve Plus Ltd

Kiedy prowadzimy spółkę LTD, może nastąpić taki moment, kiedy nie osiągamy już przychodu, natomiast koszty wciąż obowiązują. W takiej sytuacji, jedynym skutecznym wyjściem może być likwidacja spółki. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić samodzielnie. Niezależnie od tego, jaką ścieżkę obierzesz, zamknięcie firmy jest procesem szybkim i prosty. Powiemy Ci, jak tego dokonać.

Aby zamknąć spółkę LTD, musi ona spełniać wszystkie z następujących kryteriów:

  • W ciągu ostatnich trzech miesięcy nie doszło do sprzedaży żadnych towarów i usług,
  • W ciągu ostatnich trzech miesięcy nie zmieniono nazwy spółki,
  • Nie doszło do rozpoczęcia procedury Company Voluntary Arrangement (CVA) z wierzycielami spółki,
  • Podmiot nie jest w stanie likwidacji.

Obowiązki formalne

Jeśli nasza firma spełnia powyższe kryteria, to znaczy, że możemy przejść do wykreślenia jej z rejestru Companies House. Ten krok wiąże się z pewnymi obowiązkami formalnymi. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza wykreślenia spółki. Po wypełnieniu, należy go przesłać do wszystkich dyrektorów i udziałowców, wierzycieli, pracowników, oraz menedżerów.

Co z pracownikami?

Poza powyższymi obowiązkami, przy zamknięciu spółki mamy też obowiązki wobec pracowników. Wszystkim pracownikom należy zapłacić wszystko, co im przysługuje, tzn. wynagrodzenie, podatek dochodowy, składki. Kiedy to już zrobimy, należy zawiadomić HMRC o zakończeniu działalności i wykreśleniu z rejestru. Następnie należy wnioskować o zamknięcie Payrollu.

Majątek firmy

Kolejną ważną kwestią jest majątek firmy. Zanim przystąpimy do wykreślenia, trzeba rozdzielić cały majątek firmy pomiędzy udziałowców. Warto jest tego dopilnować, ponieważ w przeciwnym razie, majątek przechodzi na skarb Państwa – w takim przypadku procedura odzyskania majątku jest bardzo czasochłonna.

Sprawozdania finansowe i podatki

HMRC musi otrzymać sprawozdania finansowe oraz formularz Company Tax Return. Będzie się to wiązało z opłaceniem zaległych podatków. Są to:

  • Corporation Tax – podatek dochodowy od osób prawnych
  • Capital Gain Tax – podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku przejęcia majątku przez udziałowców
  • Income Tax – podatek dochodowy

Wysłanie aplikacji

W tym momencie można przystąpić do wypełnienia aplikacji DS01 w sprawie wykreślenia spółki z rejestrów, którą musi podpisać większość dyrektorów spółki. Przed wysłaniem należy rozdysponować aktywami, zamknąć rachunki bankowe, oraz przekserować wszelkie prawa majątkowe, jeśli nie chcemy, by majątek przejęło Państwo. Jeśli wszystko jest w porządku i Companies House zaakceptuje wniosek, publikowany jest wpis w Gazette, a po trzech miesiącach firma jest wykreślona.

Więcej informacji o Insolve Plus Ltd ~ Jak zlikwidować firmę w UK? znajdziesz na upadloscfirmy.co.uk


Specjalizujemy się w:

  • Insolve Plus Ltd
 

Kontakt z firmą

10 John Princes Street

Allan House

London

W1G 0AH

Phone: 020 7495 2348

E-mail: [javascript protected email address]

Oceń firmę

Ocena: 5/5 Oddanych głosów: 1.

Opinie na temat firmy

aktualnie brak


Zostaw opinie